"Magic Basketball" powraca

Po 19 latach przerwy tytuł wraca w wersji papierowej i cyfrowej.

Po 19 latach przerwy i prawie 25 lat od pierwszego wydania ukazuje się nowy numer "Magic Basketball". Magazyn ukazał się po raz pierwszy w listopadzie 1994 r. nakładem wydawnictwa Big Ball, wydawanie miesięcznika przerwano nagle w lutym 2000 r. Teraz tytuł wraca w wersji papierowej oraz cyfrowej, a jego wydawcą jest Magic Basketball Sp. z o.o. Redaktorem naczelnym magazynu jest  Piotr Zarychta.

- Udało się znaleźć poprzednich właścicieli, dowiedzieć się, czy jeszcze cokolwiek ich z tym tytułem łączy. Gdy okazało się, że nie, kolejnym krokiem było zastrzeżenie prawa do nazwy i logotypu, a następnie utworzenie spółki - mówi.

Pierwszy numer "Magic Basketball" ukaże się w czerwcu, ale już teraz udostępniono w wersji cyfrowej darmowy "numer zerowy" o zmniejszonej objętości. Wersję elektroniczną pisma przygotowała firma Optizen Labs.

Magazyn nie będzie dostępny w kioskach i salonach prasowych. Kolejne numery - papierowe i cyfrowe - można kupić za pośrednictwem strony internetowej tytułu lub z poziomu aplikacji. Nakład wydania papierowego uzależniony będzie od liczby zamówień złożonych w trakcie przedsprzedaży.

W ramach promocji powrotu pisma planowane są kampanie w mediach społecznościowych, kampania programmatic, mailingi w portalach oraz Google Ads.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.