"Gazeta Wyborcza" tworzy Sonar Europe

W multimedialnym projekcie uczestniczą także "Le Soir", "Le Figaro" i "El Pais".

Dzięki współpracy dzienników, zainaugurowanej w marcu br. powstawać mają  - oparte na danych - multimedialne materiały, dotyczące wielu tematów i pokazujące wiele punktów widzenia z różnych krajów Unii Europejskiej. Publikacje spod znaku Sonar Europe ukazywać się będą w czterech językach twórców projektu w papierowych i cyfrowych wydaniach dzienników.

Wszystkie publikacje bazować mają na danych m.in. z obszaru zdrowia, gospodarki, społeczeństwa, polityki oraz edukacji. Zgodnie z założeniami twórców projektu publikacje spod znaku Sonar Europe mają dotrzeć do szerokiego grona odbiorców z całej Unii Europejskiej dzięki strategii udostępniania treści. Materiały dziennikarskie stworzone w ramach projektu będą dostępne za pośrednictwem stron internetowych partnerów - w Polsce pojawią się w serwisie BiQdata.wyborcza.pl. Inne gazety zrzeszone w stowarzyszeniu LENA, jak również inne zainteresowane media, będą mogły skorzystać z treści i publikować je na swoich łamach.

Liderem projektu Sonar Europe jest "Gazeta Wyborcza", która w 2017 r. uruchomiła podobny projekt - Sonar.wyborcza.pl. Działania w ramach projektu potrwają do końca lutego 2021 r. Projekt jest współfinansowany przez Dyrekcję Generalną ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii (DG Connect) Komisji Europejskiej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.