Amazon planuje uruchomienie bezpłatnego muzycznego serwisu streamingowego

Jego głównym rywalem będzie Spotify, gdyż Apple Music oferuje wyłącznie dostęp płatny.

Według nieoficjalnych informacji podanych przez "Billboard" bezpłatny muzyczny serwis streamingowy Amazon o nieustalonej jeszcze nazwie, przeznaczony dla użytkowników głośników Echo, mógłby ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Serwis uzupełni płatną ofertę streamingową: abonamentowy serwis Amazon Music Unlimited oraz Prime Music, usługę dostępną dla uczestników programu Amazon Prime.

Amazon zakłada, że będzie z początku płacić firmom fonograficznym od liczby streamów, niezależnie od wielkości przychodów reklamowych.

Spotify podaje, że liczba użytkowników darmowej wersji jego serwisu wynosi 116 mln, natomiast płacących jest 96 mln. Apple Music miał w listopadzie 2018 r. 56 mln płacących klientów.

Paweł Piasecki 895 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.