"Love Island Polska" jesienią w Polsacie

Ruszają prace nad polską wersją formatu.

W jesiennej ramówce Polsatu pojawi się polska wersja formatu "Love Island". To brytyjski format dystrybuowany przez ITV Studios Global Entertainment. Powstał w 2005 r., ale popularność zyskał 10 lat później. Dotychczas oprócz wersji brytyjskiej wyprodukowano też edycje w Australii, Danii, Finlandii, Holandii, Niemczech, Norwegii, Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i na Węgrzech.

W 2018 r. "Love Island" został nagrodzony BAFTA TV Award w kategorii "najlepsze reality show i produkcja factual".

Uczestnikami programu są singielki i single w wieku 18-35 lat, którzy mieszkają przez siedem tygodni we wspólnej willi w atrakcyjnej lokalizacji śródziemnomorskiej. Uczestnicy nie mają telefonów, dostępu do internetu, a kamery rozmieszczone w całym domu śledzą każdy ich ruch. Osoba, której nie uda się znaleźć pary musi opuścić "Love Island". Na jej miejsce pojawia się nowy bohater.

Telewizja Polsat rozpoczyna casting do programu. Uruchomiła już stronę WWW polskiej edycji. Za produkcję "Love Island Polska" odpowiada firma Jake Vision.

Piotr Machul 343 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.