ING reklamuje kartę wielowalutową na wakacje

43 proc. Polaków deklaruje, że za granicą płaci tylko gotówką.

ING Bank Śląski (ING Bank) w kampanii reklamuje kartę Visa, którą można płacić w wielu walutach, bez niespodziewanych kosztów, np. podczas wakacyjnych wyjazdów.

- Według badań 43 proc. Polaków deklaruje, że za granicą płaci tylko gotówką, a zaledwie 15 proc. korzysta głównie z płatności kartą. Chcemy odwrócić ten trend i pokazać, że z ING można na wakacjach płacić kartą bez dodatkowych opłat - mówi Barbara Pasterczyk, dyrektor banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.

Funkcja wielowalutowa karty pozwala klientom podłączyć swoje konta walutowe do podstawowej karty do konta osobistego bez dodatkowych formalności i opłat. Dzięki temu nie jest potrzebna dodatkowa karta – klient płaci tą, którą już ma w portfelu. Wystarczy jednorazowe podłączenie kont w EUR, USD lub GBP do karty w systemie Moje ING. Od tego momentu podczas płacenia w euro, funtach brytyjskich czy dolarach amerykańskich pieniądze zostaną pobrane z odpowiedniego konta walutowego.

Kantor wymiany walut dostępny w systemie Moje ING pozwala wygodnie i bezpiecznie wymienić złote, euro, dolary lub funty, zasilając w ten sposób konto walutowe podłączone do karty wielowalutowej. Wymianę walut, nawet drobnych kwot – od równowartości 5 euro - można zlecić o dowolnej porze dnia, a wymiana następuje po zaakceptowanym przez klienta kursie, niezależnie od terminu zaksięgowania transakcji. Wymianę walut można zrealizować na każdym urządzeniu, również już za granicą.

Kampania jest prowadzona w telewizji (15- i 30-sekundowe spoty) oraz w internecie. Kreację opracowała agencja Brain, mediaplan kampanii zaś - dom mediowy MullenLowe MediaHub.

Maciej Burlikowski 1675 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.