Nie zadzieraj z Matką - przekonuje Apple w spocie na Dzień Ziemi

Spot, zmontowany z filmików nakręconych telefonem, jest kontynuacją kampanii “Shot on iPhone".

Przed Dniem Ziemi przypadającym 22 kwietnia Apple udostępnił na You Tubie minutowy film ukazujący możliwości kręcenia atrakcyjnych wizualnie filmów telefonem iPhone XS. Spot zaczyna się serią spokojnych ujęć piękna przyrody, by przejść w dalszej części do scen budzących grozę, jak lawina, erupcja wulkanu czy atak jadowitego węża. Tagline brzmi: "Nie zadzieraj z Matką" ("Don't mess with Mother"). Tłem dźwiękowym jest utwór "Last Rites" heavy-metalowego zespołu Megadeth.

Spot został przygotowany we współpracy z Camp4 Collective, firmą produkcyjną znaną m.in. z filmu dokumentalnego o wspinaczce na szczyt Meru w Himalajach, który zwyciężył na festiwalu w Sundance. Wykorzystane ujęcia zostały nakręcone w 9 krajach. Spot w ciągu niecałego tygodnia uzyskał ponad 21 milionów wyświetleń na You Tubie. Apple udostępniło też trzyminutowy film "making of".

Paweł Piasecki 887 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.