Youtuber Adam Drzewicki współprowadzącym program TVP2

Twórca kanału MaturaToBzdura wystąpi w nowej edycji programu rozrywkowego "Europa da się lubić - 15 lat później" wraz z prowadzącą Moniką Zamachowską.

Zaproszenie Drzewickiego przez TVP do udziału w siedmiu odcinkach specjalnej edycji programu, który powstał z okazji 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, jest dowodem na to, że popularność influencerów wykracza poza ramy YouTube. W "Europa da się lubić - 15 lat później” będzie odpowiedzialny za prowadzenie sekcji, w ramach której zaprezentuje wybrane materiały popularne wśród internautów.

Program startuje na antenie TVP2 w sobotni wieczór 27 kwietnia. Tak jak w pierwowzorze pojawią się w nim rozmowy z obcokrajowcami, ale przewidziano też nowe elementy, takie jak quiz, w którym uczestnicy będą sprawdzać swoją wiedzę z różnych dziedzin. Tematem premierowego odcinka będzie rozmowa o miejscu Polski w Unii Europejskiej oraz o zmianach, które na przestrzeni 15 lat zachodziły w naszym kraju.

Rozrywkowo-edukacyjny kanał MaturaToBzdura.tv, prowadzony przez  Adama Drzewickiego i Piotra Dybskiego, ma ponad 680 tys. subskrybentów na YouTube. Poszczególne odcinki mają formę sondy ulicznej, w której sprawdzana jest wiedza przechodniów na wybrany temat. Średnia wyświetleń odcinka to ponad 200 tys., niektóre notują 1,5 mln wyświetleń, a kompilacje najzabawniejszych wypowiedzi nawet powyżej 4 mln. Twórcy kanału są również odpowiedzialni za stworzenie aplikacji Quiz House, którą w niecały rok od premiery pobrało milion użytkowników systemu Android.

Kanał MaturaToBzdura.tv zrzeszony jest w LifeTube, sieci partnerskiej YouTube. Skupia ona ponad 500 twórców wideo o łącznej liczbie subskrypcji ponad 95 mln.

Paweł Piasecki 887 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.