Nagrody Webby wręczone po raz 23. [wideo]

Wieden + Kennedy uznano za Agencję Roku.

Nagrody są dwojakiego rodzaju - przyznawane przez Akademię Webby, skupiającą przedstawicieli świata reklamy i marketerów, oraz głosami internautów (People's Voice). Ceremonia, podczas której laureaci wygłaszają 5-wyrazowe przemówienia, odbyła się wczoraj, 13 maja, w Nowym Jorku. Prowadziła ją Jennifer Sarah "Jenny" Slate (na zdjęciu), znana m.in. z obsady programu "Saturday Night Live". Uroczystość można było śledzić na żywo w mediach społecznościowych - na Instagramie (@thewebbyawards), Facebooku i Twitterze (#webbys).

Wśród tegorocznych nagrodzonych za specjalne osiągnięcia znaleźli się m.in.: Wieden + Kennedy (agencja roku), BBDO (agencja sieciowa roku), Disney (firma medialna roku), Greta Thunberg, 16-letnia szwedzka aktywistka klimatyczna (ruch społeczny roku), Issa Rae (osobowość wideo roku), Tierra Whack, za stworzenie audiowizualnego albumu na Instagramie (artystka roku). Z pełną listą tegorocznych zdobywców Webby - twórców, firm, produktów, stron internetowych i aplikacji można zapoznać się tutaj. Łącznie przyznano w br. 529 nagród.

W poniższym materiale wideo przykład 5-wyrazowego przemówienia wygłoszonego rok temu przez FKA twigs, artystkę znaną m.in. z reklamy Home Poda Apple'a.

Paweł Piasecki 887 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.