Edyta Sadowska nowym szefem NC+

Na stanowiskach prezesa zarządu i dyrektora generalnego zastąpi Manuela Rougerona.

Rada nadzorcza ITI Neovision SA powołała Edytę Sadowską na stanowisko prezesa zarządu oraz dyrektora generalnego platformy NC+ ze skutkiem od dnia 1 czerwca 2019 r. Zastąpi na stanowisku Manuela Rougerona, który dołączył do firmy w grudniu 2013 r.

Manuel Rougeron do końca lipca tego roku pozostanie specjalnym doradcą zarządu platformy NC+, a z dniem 1 sierpnia 2019 r. dołączy do zespołu Canal+ International w Paryżu i obejmie stanowisko executive vice president na rynki Azji i Pacyfiku. Zostanie również powołany w skład rady nadzorczej platformy NC+.
 
Edyta Sadowska od lutego 2018 r. była członkiem zarządu platformy NC+ na stanowisku wiceprezesa zarządu ds. programowych. Wcześniej była związana m.in. z Ringier Axel Springer Polska, gdzie zajmowała stanowisko prezesa zarządu spółki. Następnie jako członek zarządu połączonych struktur Grupy Onet-RAS Polska (Ringier Axel Springer, Onet.pl, Media Impact Polska) odpowiadała za budowę oraz realizację strategii rozwoju i transformacji cyfrowej największych tytułów prasowych i mediów online.
 
Manuel Rougeron rozpoczął swoją profesjonalną karierę zawodową w 1995 r. w Unifrance Film International. W 1998 r. został członkiem Komitetu Organizacyjnego piłkarskich Mistrzostw Świata we Francji, a rok później dołączył do zarządu TPS. W 2003 r. objął stanowisko dyrektora zarządzającego Multivision / TPSVOD. W styczniu 2007 r. zaczął pracę w Canal+ International jako dyrektor ds. programowych. W 2009 r. został dyrektorem wykonawczym w VSTV, przedstawicielstwie Canal+ International w Wietnamie. Następnie, przed dołączeniem do platformy NC+ na stanowisko wiceprezesa ds. programowych, był dyrektorem zarządzającym w Canal+ Caledonia.
Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.