Uber wprowadza w Polsce elektryczne auta

Na razie Uber Green jest dostępny tylko w Krakowie, w cenie podobnej do usługi Uber Select.

Uber wprowadza w Krakowie nową, pilotażową usługę: Uber Green, w ramach której mieszkańcy otrzymają dostęp do w pełni elektrycznych i zeroemisyjnych samochodów. Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, do którego trafia nowa usługa Ubera. Firma liczy, że w stolicy Małopolski skorzysta z nich przynajmniej 10 tys. osób w ciągu 3 najbliższych miesięcy. 

Kraków został miastem pilotażowym ze względu na wyzwanie związane z jakością powietrza, z jakim boryka się stolica Małopolski. W Porto w Portugalii po trzech miesiącach programu pilotażowego Uber Green udało się uzyskać oszczędność na poziomie 23 ton dwutlenku węgla, a w Bukareszcie po roku - 64 ton.

Cena za przejazd elektrycznym samochodem Uber Green będzie zbliżona do tej, którą zapłacimy za kilometr przejechany w opcji Uber Select. Uber Green działa już w Paryżu, Londynie, Amsterdamie, Lizbonie, Porto, Bukareszcie, Kijowie i Monachium.

W Polsce pojazdy elektryczne stanowią obecnie mniej niż 1 proc. całkowitej liczby samochodów jeżdżących po ulicach.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.