Znamy laureatów MIXX Awards Europe i IAB Europe Research Awards

Złota nagroda MIXX w kategorii "Efektywne wykorzystanie danych" trafiła do Mindshare Polska za kampanię dla Castoramy.

Wyniki w obu konkursach zostały ogłoszone 4 czerwca na Interact - flagowej konferencji IAB Europe na temat reklamy cyfrowej, która w tym roku odbywa się w Warszawie.
 
Grand prix MIXX 2019 przyznano kampanii "Dare To Sponsor" agencji LDV United z Antwerpii. Zachęca ona reklamodawców, by odważyli się zatrudniać w spotach niepełnosprawnych intelektualnie sportowców. Zdobywcami złotych nagród MIXX są: Mindshare Polska, Havas Denmark, Initiative / Reprise, Mindshare Turkey, LDV United, MediaCom Switzerland, Hype i OMD. Srebro w kategorii "Search advertising" zdobyła łódzka agencja Mosqi.to za działania dla banku ING. Mindshare Polska oprócz złota zdobył też brąz w kategorii "Social media" za kampanię marki Axe z udziałem Sokoła. Ponadto brąz w kategorii "Rzeczywistość wirtualna i rozszerzona" trafił do agencji Gong za Funbota dla Tymbarku. Przewodniczącą międzynarodowego jury nagród MIXX, przyznawanych łącznie w 13 kategoriach, była Anna Lubowska.
 
Nagrody Research za projekty badawcze odebrały: niezależna agencja MeMo² z Holandii (zdobywca grand prix wraz z Exterion Media) oraz Annalect, Gemius, Havas Media, Kantar i Teads. Przewodniczącym jury przyznającego nagrody w 8 kategoriach był René Lamsfuss, chief analytics officer w Publicis Media DACH (Niemcy). 

Zdobywcy obu grand prix, LDV United i MeMo², zaprezentowali zwycięskie prace 5 czerwca, w drugim dniu konferencji Interact, która zgromadziła ponad 600 uczestników z całej Europy.

Z pełną listą zdobywców nagród MIXX można zapoznać się tutaj, a laureatów Research Awards - tutaj.

 
Paweł Piasecki 912 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.