Anna Mierzejewska redaktor naczelną "Playboya"

Wcześniej pracowała dla magazynów "Cosmopolitan" i "Joy".

Anna Mierzejewska została pierwszą w 27-letniej historii polskiej edycji magazynu "Playboy" kobietą na tym stanowisku. Pierwszy numer przygotowany pod kierownictwem nowej redaktor naczelnej ukazał się 12 czerwca.

- Playboy od zawsze kojarzył się z siłą wprowadzającą zmiany. Kobieta na stanowisku naczelnej tego tytułu jest więc naturalną koleją rzeczy. Należy pamiętać, że współczesny świat, również ten widziany z męskiej perspektywy, nie może istnieć bez silnego, kobiecego głosu – mówi Anna Mierzejewska.

Motywem przewodnim "Playboya" pod kierownictwem nowej naczelnej stać ma się hasło Seks.Misja. Pierwszy człon motywu odnosi się do erotyzmu, który wciąż będzie elementem pisma, podczas gdy drugi zapowiadać ma pojawianie się na łamach magazynu ważnych tematów wykraczających poza ten obszar. W najnowszym numerze publikowane są m.in. wywiady z Martinem Lewandowskim, Tomaszem Organkiem i Tomaszem Raczkiem (pierwszym naczelnym polskiej edycji "Playboya") oraz opowiadanie autorstwa Piotra Fiedlera.

Anna Mierzejewska ma 27 lat i od początku swojej kariery związana jest z Marquard Media Polska. Jako dziennikarka pracowała m.in. w drukowanych oraz internetowych wydaniach magazynów "Cosmopolitan" i "Joy".

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.