Carlsberg ruszył z nową odsłoną kampanii "Trzeźwo myślę"

Ambasadorami tegorocznej edycji zostali: Karolina Pilarczyk, Kasia Bigos i Vienio.

Carlsberg Polska rusza z trzecią edycją kampanii edukacyjnej na temat odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Nazwa kampanii "Trzeźwo myślę" oznacza zarówno odpowiedzialne myślenie, jeśli chodzi o konsumpcję alkoholu, jak również - podejście do życia, odpowiedzialność za siebie i innych. 

- Kampania realizuje jeden z celów naszej strategii zrównoważonego rozwoju, czyli "Zero nieodpowiedzialnej konsumpcji". Chcemy edukować konsumentów w lekki, pozbawiony moralizatorstwa sposób, tak by sprowokować ich do podejmowania świadomych wyborów na co dzień, nie tylko w zakresie konsumpcji alkoholu, ale również w innych sytuacjach życiowych – mówi Jagoda Jastrzębska, kierownik ds. rozwoju odpowiedzialnego biznesu w Carlsberg Polska.

Twarzami kampanii są Karolina Pilarczyk – pierwsza polska drifterka, Kasia Bigos – trenerka fitness, oraz Vienio – warszawski raper i kucharz.

Wywiady z influencerami będzie można obejrzeć w serwisach Agory na kanałach SoMe: Haps.pl, Moto.pl i MyFitness.pl oraz na kanałach SoMe ambasadorów i Carlsberg Polska.

Punktem wyjścia do rozmów z ambasadorami były wyniki badania "Kocham życie – trzeźwo myślę”, przeprowadzonego w 2018 r. przez Carlsberg Polska. Pod uwagę wzięto wtedy takie obszary jak: znaczenie "trzeźwego myślenia" w życiu, zmiany w postawach społecznych dot. alkoholu np. coraz większy brak akceptacji prowadzenia samochodów po alkoholu i asertywność w odmawianiu.

Kampania społeczna "Trzeźwo myślę" wystartowała w 2017 r., jako program w ramach strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Carlsberg. Firma do 2030 r. zamierza osiągnąć zero nieodpowiedzialnej konsumpcji alkoholu m.in. poprzez zapewnienie konsumentom możliwości wyboru bezalkoholowych wariantów piw, promując odpowiedzialną konsumpcję alkoholu i umieszczając odpowiednie symbole na opakowaniach i w komunikacji marek z konsumentem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.