La Roche-Posay wprowadza My Skin Truck UV

Przyrząd ma mierzyć ma poziom promieniowania UV, zanieczyszczenie i wilgotność powietrza oraz stężenie pyłków.

Należąca do L'Oréala marka La Roche-Posay wprowadza na polski rynek My Skin Track UV - spersonalizowany sensor, który w połączeniu z aplikacją mierzyć ma poziom promieniowania UV, zanieczyszczenie i wilgotność powietrza oraz stężenie pyłków. Przyrząd ma "dawać znać" konsumentom, w jaki sposób powinni zadbać o skórę, jakie kosmetyki dobrać. 

– Nasze badania wykazują lepsze zrozumienie wśród konsumentów negatywnego wpływu promieniowania UV na ich skórę. Stworzyliśmy sensor, aby zintegrować się z codzienną rutyną pielęgnacyjną osób, które go używają – powiedział Guive Balooch, wiceprezes i globalny wiceprezes L'Oréal’s Global Technology Incubator. 

Czujnik, niewymagający użycia baterii, jest aktywowany przez słońce, a zasilany jest przez smartfon użytkownika za pomocą technologii NFC. Przekaźniki My Skin Track UV wysyłają dane do aplikacji powiązanej z urządzeniem. Oprócz danych dotyczących promieniowania UV, aplikacja – którą można integrować z Apple HealthKit – podaje informacje na temat poziomu wilgotności, stężenia pyłków i zanieczyszczenia powietrza. Stworzony we współpracy z projektantem Yvesem Beharem niewielki czujnik ma szerokość 12 mm i wysokość 6 mm, jest wodoodporny i można go wygodnie przymocować do ubrania lub akcesoriów.

La Roche-Posay i L'Oréal pierwszy w historii czujnik do monitorowania ekspozycji skóry na promienie UV – My UV Patch - wprowadziły na rynek w 2016 r.  Zarówno My Skin Track UV, jak i My UV Patch są wynikiem partnerstwa i wspólnie prowadzonych badań L'Oréala i profesora Johna Rogersa z Northwestern University oraz dwóch firm produkujących technologie wearables  – MC10 i Wearifi. Produkt dostępny jest na stronie Apple.com, w tym również w Polsce.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.