Facebook stworzy cyfrowy portfel pod nazwą Calibra

Informacje o kontach i dane finansowe klientów Calibry nie będą wykorzystywane do poprawy targetowania reklam.

Facebook poinformował oficjalnie o stworzeniu wraz z 27 organizacjami nowej spółki zależnej, która będzie świadczyć usługi finansowe - Calibry. Pierwszym produktem, który wprowadzi, będzie cyfrowy portfel dla Libry, czyli nowej waluty napędzanej technologią blockchain.

Calibra umożliwi wysyłanie wirtualnej waluty niemal każdemu posiadającemu smartfona tak łatwo i szybko, jak wysyłamy wiadomość tekstową. Z czasem twórcy mają nadzieję zaoferować dodatkowe usługi, np. płatność za rachunku za pomocą jednego przycisku, kupno kubka kawy za pomocą skanowania kodu lub podróż lokalnym transportem publicznym bez konieczności posiadania gotówki.

Calibra będzie dysponować silnymi zabezpieczeniami, dzięki którym pieniądze i informacje o użytkownikach są bezpieczne. Facebook deklaruje, że będzie korzystał z tych samych procesów weryfikacji i przeciwdziałania oszustwom, które są wykorzystywane przez banki i operatorów kart kredytowych. Firma zaoferuje również wsparcie live, aby pomóc w sytuacji, gdy zgubimy swój telefon lub hasło. 

Informacje o kontach i dane finansowe klientów Calibry nie będą wykorzystywane do poprawy targetowania reklam. Portfel będzie dostępny w komunikatorach Messenger i WhatsApp oraz jako samodzielna aplikacja. Oficjalne uruchomienie przewidziano na 2020 r.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.