YouTube i UMG wspólnie remasterują kultowe teledyski [wideo]

Na razie udostępniły ponad 100 zremasterowanych filmów wideo, a do 2020 r. ma ich być 1000.

Dzięki współpracy YouTube i Universal Music Group można już obejrzeć ponad 100 zremasterowanych  (poprawiona jakość obrazu i dźwięku) teledysków takich wykonawców, jak m.in. Lady Gaga ("Bad Romance", wyprodukowany 10 lat temu), Beastie Boys ("Sabotage", 25 lat temu), Boyz II Men, Lionel Richie, Janet Jackson, Billy Idol, No Doubt/Gwen Stefani czy Tom Petty ("Free Fallin', 30 lat temu). Kolejne porcje filmów mają być dodawane co tydzień aż do osiągnięcia przed końcem 2020 r. zakładanej liczby tysiąca teledysków.

Odnowione wersje zastąpią dotychczasowe filmy wideo przy zachowaniu dotychczasowego adresu URL oraz danych dotyczących liczby wyświetleń i polubień, zarówno w YouTube, jak i w YouTube Music. Użytkownicy szukający jakości HD muszą po prostu zwrócić uwagę, czy w opisie danego wideo pojawia się określenie "remastered".

- Naszym celem jest doprowadzenie do tego, by wideoklipy - prawdziwe dzieła sztuki - spełniały wysokie standardy jakości, na jakie zasługują artyści i których oczekują fani muzyki - powiedział Stephen Bryan, global head of label relations, YouTube.

Paweł Piasecki 885 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.