Amazon Prime Day w tym roku potrwa 48 godzin

Akcja sprzedażowa, podczas której w br. klienci mogą - według firmy - liczyć aż na milion ofert specjalnych, organizowana jest po raz piąty.

Amazon ogłosił, że Prime Day w tym roku rozpocznie się o północy w poniedziałek 15 lipca i potrwa do północy 17 lipca. Po raz pierwszy dzień ofert specjalnych zorganizowano w 2015 r. dla uczczenia 20. rocznicy powstania firmy oraz z myślą o stworzeniu repliki cieszącego się wielkim powodzeniem Czarnego Piątku (Black Friday). W ubiegłym roku po raz pierwszy Prime Day trwał dłużej niż dobę (36 godzin).

Amazon wykorzystuje wydarzenie do promocji produktów marki własnej (których asortyment jest stale poszerzany) oraz pozyskania nowych członków programu lojalnościowego Prime płacących 119 dolarów rocznie (lub 12,99 dol. miesięcznie). Prime ma obecnie ponad 100 milionów uczestników na całym świecie.

Paweł Piasecki 873 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.