Kinga Pienińska zdobywcą Superior Taste Award

Prestiżowa nagroda przyznawana jest przez międzynarodowe jury złożone z szefów kuchni i sommelierów.

Marka naturalnej wody mineralnej Kinga Pienińska po raz kolejny została nagrodzona w plebiscycie Superior Taste Award, zdobywając odznaczenia w trzech kategoriach. Doceniona przez niezależnych ekspertów za niepowtarzalny smak, uzyskała najwyższą notę – trzy złote gwiazdki – za wodę niegazowaną. Lekko gazowaną i gazowaną wodę mineralną marki odznaczono także dwiema złotymi gwiazdkami. To kolejne wyróżnienie przyznane Kindze Pienińskiej przez międzynarodowe jury International Taste Institute z Brukseli.

Superior Taste Award jest nagrodą, przyznawaną przez ekspertów świata gastronomii. Jury złożone z 200 niezależnych szefów kuchni i sommelierów, pochodzących z ponad 20 krajów Europy, starannie ocenia produkty, sprawdzane w konkursie pod kątem 5 kryteriów: wyglądu, zapachu, smaku, tekstury oraz ogólnych wrażeń zmysłowych.

- W środowisku gastronomicznym gwiazdki przyznawane w konkursie Superior Taste Award uchodzą za porównywalne do 3-gwiazdkowej skali oceny według słynnego przewodnika Michelin - mówi Monika Bielka-Vescovi, ekspert z zakresu sztuki sommelierskiej w Polsce.

 

 

 

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.