Aplikacja mobilna Gucci pozwala przymierzać buty

Technologię rozszerzonej rzeczywistości stworzył białoruski startup Wannaby.

Przy pomocy właśnie odświeżonej aplikacji (do pobrania w App Store) można wybrać dowolny model butów Ace marki Gucci i po skierowaniu smartfonu na stopy wirtualnie "przymierzyć" daną parę obuwia. Dzięki wbudowanej funkcji aparatu fotograficznego użytkownik może uchwycić moment, w którym nosi swój ulubiony model Ace, a następnie wysłać zdjęcie emailem czy podzielić się nim w mediach społecznościowych. Aplikacja śledzi ruch stóp, pozwalając osobie "noszącej" buty oglądać się w czasie rzeczywistym i z różnych ujęć.

Nowa funkcjonalność w aplikacji Gucciego została wdrożona we współpracy z Wannaby, białoruskim startupem z siedzibą w Mińsku, specjalizującym się w zastosowaniach technologii AR w sprzedaży detalicznej. Stworzona przez Wannaby z myślą o pokoleniu Z i milenialsach aplikacja Wanna Kicks oferuje wirtualne "przymiarki" obuwia takich czołowych marek obuwia sportowego jak Adidas, Nike i New Balance.

Paweł Piasecki 932 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.