Starbucks i Amazon wspólnie robią serial dokumentalny o futbolu [wideo]

"This Is Football", dostępny wyłącznie na Amazon Prime Video, będzie mieć premierę 2 sierpnia.

Serial (6 odcinków po 60 minut każdy), którego sponsorem jest Starbucks, dotrze do widzów w ponad 200 krajach na całym świecie. Ma pokazywać, jak piłka nożna jednoczy ludzi, przekraczając wszelkie bariery i jak wielkie emocje towarzyszą temu sportowi. Jedna z części, "Cud" ("Wonder"), zostanie poświęcona największej obecnie gwieździe futbolu - Leo Messiemu. Serial zostanie wyprodukowany przez dwa studia produkcyjne: brytyjskie October Films i hiszpańskie Brutal Media. Scenariusz serialu napisał reporter hiszpańskiego dziennika 'El Pais" John Carlin, na podstawie pomysłu autorstwa swojego i Raimona Masllorensa (Brutal Media). Grupą reżyserów i producentów kierowali James Erskine i Jos Cushing. Zdjęcia kręcono na całym globie, m.in. w Hiszpanii, Islandii, Argentynie, Rwandzie, Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Sieć Starbucks zajmuje się produkcją filmową i telewizyjną od 2015 roku. Ma na swoim koncie m.in. krótki film dokumentalny "Hingakawa" i serię krótkich filmów animowanych "1st & Main". "This Is Football" będzie jednak pierwszym projektem na tak wielką skalę, w który się angażuje.

Paweł Piasecki 873 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.