HBO Max: WarnerMedia ujawnia nazwę nowego serwisu SVoD

Serwis ma ruszyć na wiosnę 2020 r. Na starcie w bibliotece programów będzie ponad 10 tys. tytułów.

W ofercie znajdą się produkcje oryginalne pod nazwą Max Originals, a także bogaty zestaw tytułów, do których prawa ma WarnerMedia - firma należąca obecnie do koncernu telekomunikacyjnego AT&T. Inwestycje w produkcje oryginalne HBO zostały ostatnio zwiększone o 50%.

Casey Bloys, szef programowy HBO, będzie także odpowiadać za treści w nowym serwisie. Kevin Reilly, prezes Warner Media Entertainment Networks (TNT, TBS i truTV), obejmie stanowisko chief content officera HBO Max, nadzorując wszystkie nowe produkcje Max Originals i bibliotekę programową. W maju br. Reilly podpisał wieloletnią umowę kończącą się w 2022 r.

Rozwojem HBO Max pokierują dwaj eksperci od treści cyfrowych: Tony Goncalves, CEO Otter Media (spółki zależnej WarnerMedia), oraz powołany na dyrektora generalnego Andy Forssell, były CEO Hulu. Jennifer O’Connell, która dołączyła do WarnerMedia w maju br. po wielu latach pracy w firmie produkcyjnej Lionsgate, obejmie jedno z dwóch stanowisk EVP, odpowiadając za oryginalne produkcje dokumentalne i programy dla dzieci. Drugą EVP odpowiedzialną za oryginalne filmy fabularne będzie Jessie Henderson. Obie będą podlegać Sarah Aubrey zajmującej stanowisko head of original content.

(Realscreen.com)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.