Lavazza ma nowego ambasadora w Polsce

Został nim włoski szef kuchni Andrea Camastra.

Andrea Camastra, włoski szef kuchni prowadzący nagrodzoną gwiazdką Michelin restaurację Senses w Warszawie (ul. Bielańska 12), został nowym ambasadorem marki kawy Lavazza w Polsce. W ciągu ostatnich lat marka Lavazza współpracowała z wieloma osobistościami międzynarodowej sceny gastronomicznej, takimi jak Ferran Adrià, Carlo Cracco czy Massimo Bottura. Restauracja Senses gwiazdkę Michelin otrzymała w 2016 r. i konsekwentnie pięła się w górę w przewodniku Gault & Millau aż do poziomu 4 czapek i 18,5 punktu  w 2018 r., uzyskując w ten sposób pozycję jednej z najbardziej wyróżniających się restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej.

Andrea Camastra dołącza do Klubu Szefów Kuchni - Ambasadorów Lavazzy jako pierwszy ambasador włoskiej marki w Polsce, za cel stawiając sobie pogłębianie i tworzenie nowych niestandardowych interpretacji na temat serwowania kawy we wszystkich jej formach.

O nawiązaniu współpracy poinformowano w Londynie podczas turnieju Wimbledon, jednego z czterech turniejów Wielkiego Szlema, na którym Lavazza już po raz dziewiąty pojawia się jako oficjalna kawa mistrzostw. Przez dwa tygodnie jest serwowana fanom tenisa przez 100 wysoce wykwalifikowanych baristów.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.