Sieć 4G i specjalne strefy 5G na stadionie Legii

Ericsson, Play i Legia Warszawa uruchamiają wspólny projekt.

Ericsson, sieć Play (P4) i Legia Warszawa podpisały list intencyjny, na mocy którego stadion Legii stanie się jednym z najlepiej wyposażonych w infrastrukturę sieciową obiektów w Europie. Kibice - użytkownicy wszystkich sieci komórkowych - uzyskają dostęp do technologii 3G i 4G, a klienci Play będą mogli ponadto korzystać ze specjalnych stref z technologią 5G.

Kompleksowe podejście do infrastruktury komórkowej na stadionie ma zapewnić szybki przepływ danych i w efekcie umożliwić dostarczenie kibicom treści wysokiej jakości. - To element transformacji cyfrowej, która umożliwi rozwój naszych usług okołomeczowych. Dzięki tym zmianom niedługo będziemy w stanie w trakcie meczu dostarczyć naszym kibicom unikalny kontent i wdrożyć najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu obsługi - powiedział Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.

Według analiz Ericsson Mobility Report użycie urządzeń mobilnych na stadionach rokrocznie zwiększa się o 67%.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.