Twitch niekwestionowanym liderem transmisji na żywo online w II kwartale

Na Twitch przypadło 72,2 proc. czasu transmisji oglądanych przez użytkowników platform live streaming, wynika z raportu firmy Stream Elements.

Twitch ma ponaddwukrotną przewagę nad drugim w zestawieniu YouTube Live (19,5 proc.). Łączny czas transmisji obejrzanych w minionym kwartale na platformie Twitch to ponad 2,7 mld godzin wobec 735 mln godzin na YouTube Live. Takie dane przynosi raport "State of the Stream Q2 2019" firmy Stream Elements.

W II kwartale br. Twitch zanotował po raz pierwszy spadek liczby godzin obejrzanych transmisji, ale był on nieznaczny (poniżej 2 proc.) i – jak komentują autorzy raportu – nie powinien stanowić powodu do zmartwień. Z kolei YouTube Live zanotował w maju br. swój nowy miesięczny rekord oglądalności transmisji na żywo (284 mln godzin).

Facebook Gaming jest obecnie trzecią pod względem wielkości platformą live streaming (5,3 proc., blisko 200 mln godzin w II kwartale). Wyprzedza zajmującą czwarte miejsce platformę Mixer (3 proc., 112 mln godzin).

Ok. 75 proc. transmisji oglądanych na Twitchu pochodzi od 5 tys. czołowych streamerów na tej platformie. Streamerzy odpowiadają też za 76 proc. łącznego czasu transmisji oglądanych na 200 najpopularniejszych kanałach na Twitchu, pozostałe 24 proc. to transmisje rozgrywek e-sportowych, takich jak Overwatch League, ESL i Riot Games.

Paweł Piasecki 887 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.