Kahlua wspiera martwiących się o brak lajków na Instagramie

W dniach 25-28 lipca w Nowym Jorku będzie można obejrzeć wystawę "Zero Likes Given", nawiązującą do zleconego przez markę badania o negatywnym wpływie social mediów na życie milenialsów.

Ponad 90 procent amerykańskich milenialsów uważa, że ważne jest, by żyć chwilą bieżącą, ale zarazem ponad połowa przyznaje, że umknął im ważny moment, gdyż starali się uchwycić go w mediach społecznościowych. To wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie marki alkoholowej Kahlúa (Pernod Ricard) przez Wakefield Research. Ponad 60 procent respondentów stwierdziło, że ważne jest dla nich, czy ich zdjęcia dostają lajki, a ponad jedna trzecia (34 procent) sprawdza, czy je otrzymała, już w minutę po zamieszczeniu zdjęcia lub szybciej. Jedna trzecia respondentów wyznała też, że na samotnej wyspie bardziej brakowałoby im social mediów niż seksu.

Na wystawie "Zero Likes Given" - jej ambasadorką jest Jackie Cruz, aktorka znana m.in. z serialu "Orange is the New Black" - zaprezentowane zostaną dziesiątki zdjęć zamieszczonych na Instagramie, które nie zostały polubione przez nikogo. Najstarsza z nielajkowanych fotografii pojawiła się w serwisie w dzień po jego uruchomieniu – 6 października 2010 r. Wystawa ma być zachętą dla użytkowników mediów społecznościowych, by spojrzeli na nie z przymrużeniem oka i uwolnili się od destrukcyjnie działającej na psychikę presji lajków.

W ramach akcji została także uruchomiona strona internetowa www.bottomnine.co. Po zalogowaniu się na swoje konto na Instagramie użytkownik zobaczy zestaw dziewięciu zdjęć, które uzyskały najmniej polubień. Wygenerowany obraz "zapomnianych perełek" można zapisać w telefonie lub podzielić się nim w social mediach.

Kampanię promującą akcję #ZeroLikesGiven przygotowała agencja Droga5. Badanie Wakefield Research zostało przeprowadzone na reprezentatywnej próbie tysiąca mieszkańców Stanów Zjednoczonych – milenialsów korzystających z social mediów, między 25 czerwca a 2 lipca br.

 

Paweł Piasecki 874 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.