Empik stawia na mniejsze formaty

Sklepy stacjonarne o powierzchni handlowej do 150 m kw. będą pojawiać się w miejscowościach poniżej 25 tys. mieszkańców.

Do końca 2018 r. Empik otworzył 8 takich punktów na terenie całego kraju. Kolejne salony w mniejszym formacie jeszcze przed końcem wakacji pojawią się w Pułtusku i Rawiczu. Do końca 2019 r. zaplanowano jeszcze 4 otwarcia lokali tego typu. Docelowo, do 2023 r. będzie działać ok. 60 salonów w mniejszym formacie.

Strategia ekspansji Empiku zakłada, że do 2023 r. na terenie całej Polski będzie funkcjonować 370 salonów. Z tego aż 60 stanowić będą te w mniejszym formacie, otwierane w miejscowościach z minimalną liczbą 25 tys. mieszkańców. Od początku 2019 r. Empik zawitał m.in. do Cieszyna i Ciechanowa.

Najbliższe otwarcia zapowiedziane są na 22 i 28 sierpnia. Salon w Pułtusku zlokalizowany będzie w nowo powstającym centrum handlowym Vendo Park na terenie dawnego dworca PKS. Z kolei mieszkańcy Rawicza będą mogli odwiedzić Empik w Parku Handlowym przy ulicy Armii Krajowej 4A. Do końca roku minisalony pojawią się również w Kluczborku, Grudziądzu, Przasnyszu oraz w Warszawie, która będzie stanowiła wyjątek, jeśli chodzi o lokalizację tego formatu.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.