Disney ogłosił cenę abonamentu za pakiet Disney+, Hulu i ESPN+

Za trzy serwisy streamingowe amerykańscy użytkownicy zapłacą łącznie 12,99 dol. - mniej lub tyle samo, ile za Netflix czy Amazon Prime Video.

Oferta, która ma być dostępna na rynku amerykańskim od 12 listopada br., będzie znacznie tańsza od HBO Max, następcy HBO Go. Na rynku amerykańskim zapowiadana cena abonamentu na HBO Max, nowy serwis WarnerMedia należącego do AT&T, to 16-17 dol. miesięcznie. Z Hulu można obecnie korzystać za 5,99 dol. miesięcznie (serwis jest wspierany reklamami), a platforma sportowa ESPN+ dostępna jest za 4,99 dol.

CEO Bob Iger zapowiada, że oprócz pakietu trzech serwisów dostępny będzie także sam Disney+ w cenie 6,99 dol. miesięcznie lub 69,99 dol. za rok. Ceny za "najuboższą" wersję Netfliksa w Stanach Zjednoczonych zaczynają się od 8,99 dol. za miesiąc.

Nie jest obecnie jasne, jaką ofertę streamingową przedstawi Disney na rynkach innych niż amerykański - dotyczy to zwłaszcza Hulu i ESPN+ w jednym pakiecie z Disney+. Problemem będą zapewne kwestie licencyjne.

Paweł Piasecki 978 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.