Samsung i Microsoft zacieśnią partnerstwo

Celem jest lepsze łączenie smartfonów z komputerami.

Koreański koncern elektroniczny Samsung, producent m.in. smartfonów Galaxy, oraz Microsoft, producent m.in. systemu operacyjnego Windows, zapowiadają zacieśnianie strategicznego partnerstwa, którego celem jest opracowanie rozwiązań pozwalających jeszcze szybciej i łatwiej przełączać się między smartfonem a komputerem i odwrotnie. Szczególnie w perspektywie nadchodzącej rewolucji w łączności 5G.

- Branża mobilna stoi u progu transformacji, w której pojedyncze urządzenia ustąpią pola płynnym i nieprzerwanym doświadczeniom połączenia z siecią dostępnym zawsze i wszędzie - mówi DJ Koh, prezes i CEO działu IT & Mobile Communications Samsung Electronics.

Dzięki współpracy firmy chcą osiągnąć lepszą niż do tej pory synchronizację pomiędzy urządzeniami mobilnymi Samsunga a komputerami i innymi urządzeniami korzystającymi z systemu Windows. W zamierzeniu treści będą się automatycznie synchronizowały, tak by użytkownicy mogli rozpocząć dany projekt na jednym urządzeniu i bez zbędnych utrudnień kontynuować go na innym, zlokalizowanym gdzie indziej.

Praktyczne efekty pogłębiania tego partnerstwa na dziś to m.in.: wybór programu Outlook jako preferowanego rozwiązania mobilnej poczty e-mail i kalendarza na ponad 100 mln urządzeń Samsunga, od jesieni Samsung Gallery zaoferuje możliwość automatycznej synchronizacji z usługami Microsoft OneDrive (przechowywanie danych w chmurze Microsoftu), a także wbudowanie rozwiązania Link to Windows w Quick Panel smartfonów Galaxy w celu ich łatwiejszej synchronizacji z komputerami z Windowsem.

Maciej Burlikowski 1743 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.