"7 metrów pod ziemią" z udziałem publiczności [wideo]

To pierwszy taki projekt na polskim YouTubie.

Na 7 metrów pod ziemią” - najpopularniejszym kanale z wywiadami na polskim YouTubie, zrzeszonym w sieci LifeTube - 15 sierpnia pojawi się odcinek specjalny.  W internetowym programie Rafała Gębury poza prowadzącym i jego rozmówcami (prywatnym detektywem Tomaszem Wilkiem oraz fizykiem i ekspertem ds. zmian klimatu, Marcinem Popkiewiczem) pojawi się blisko stuosobowa publiczność złożona z widzów kanału. Rozmowa będzie dostępna w dwóch częściach - pierwsza pojawi się na kanale 15 sierpnia, a kolejna dwa tygodnie później – 29 sierpnia. 

Nagranie, z uwagi na obecność publiczności, zostało tym razem zrealizowane w studiu. Jego wygląd nawiązywał jednak do garażowej przestrzeni, w której zawsze odbywają się rozmowy z gośćmi. Koszt realizacji odcinka wyniósł około 20 tys. zł. Większość kwoty pochodzi od fanów kanału, którzy wspierają jego rozwój poprzez serwis Patronite.pl.

Każdy z wywiadów Rafała Gębury generuje od kilkuset tysięcy do kilku milionów wyświetleń. Od początku istnienia "7 metrów pod ziemią" łączna liczba wyświetleń wszystkich "podziemnych rozmów" to ponad 90 milionów. W 2018 roku kanał dołączył do sieci LifeTube. Od tamtej pory urósł o 400 tysięcy subskrypcji i ich liczba powoli zbliża się do miliona. W październiku 2018 roku Gębura otrzymał nagrodę Grand Video Awards w kategorii „Debiut Roku”. W grudniu tego samego roku został laureatem 12. edycji MediaTorów (Studenckich Nagród Dziennikarskich) w kategorii InicjaTOR.

Paweł Piasecki 874 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.