Pizza Portal ma nowego właściciela

AmRest Holdings sprzedał udziały hiszpańskiej firmie Glovo.

PizzaPortal.pl, serwis umożliwiający zamawianie jedzenia online, należy obecnie do Glovo – hiszpańskiego agregatora założonego w 2015 r. w Barcelonie. Dotychczasowy właściciel – AmRest Holdings – zbył 100 proc. udziałów w PizzaPortal.pl za łączną kwotę 30 mln euro plus 5 mln euro kwoty warunkowej („earn-out”).

W 2017 r. AmRest Holdings przejął 51 proc. udziałów w PizzaPortal.pl od Delivery Hero, a w 2019 r. zyskał już pełną kontrolę. Przez ostatnie dwa i pół roku firma się rozwijała, zwiększając bazę restauracji do blisko 4 tys. w ponad 300 miastach. Przeprowadzono gruntowną transformację kluczowych obszarów biznesowych, a nowa strategia zaowocowała znacznym zwiększeniem świadomości marki, trzykrotnym zwiększeniem liczby zamówień, blisko 100-proc. wzrostem rok do roku oraz nowymi partnerstwami, m.in. z markami: Coca-Cola, Pepsi, Blik i Visa.

Glovo jako nowy właściciel ma umożliwić Pizza Portal rozwój obszaru dostaw, który obok rozszerzenia oferty o zamówienia i dostawę innych produktów ma być kluczem do zdobycia przewagi rynkowej. Do końca bieżącego roku Pizza Portal planuje uruchomienie wspólnie z Glovo nowej usługi w głównych polskich miastach.

Glovo to aplikacja umożliwiająca zamówienie dowolnego produktu w obsługiwanym mieście i jego dostawę w ciągu godziny. Firma ma 5,5 mln użytkowników oraz 16 tys. punktów partnerskich. Obecnie Glovo działa w 202 miastach w 26 krajach na obszarze Europy, Afryki i Ameryki Łacińskiej. Zatrudnia ponad 1,2 tys. pracowników, z czego ponad 400 osób w centrali zlokalizowanej w Barcelonie, a kolejne 35 tys. osób współpracuje z platformą zarobkowo.

PizzaPortal.pl działa na rynku od 2010 r. i skupia oferty blisko 4 tys. restauracji z ponad 300 miast w całym kraju.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.