Disney bije rekord dzięki "Toy Story 4"

Jest pierwszym w historii studiem mającym w ciągu roku pięć filmów z przychodami ponad 1 mld dol.

Wpływy z "Toy Story 4" wyniosły jak na razie 421,8 mln dol. w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz 580 mln dol. na pozostałych rynkach.

Oprócz tego filmu próg 1 mld dol. przekroczyły jak dotąd cztery inne produkcje Disneya: "Avengers: Koniec gry" (2,8 mld dol.), "Król Lew" (1,3 mld dol.), "Kapitan Marvel" (1,1 mld dol.) oraz "Aladyn" (1,03 mld dol.). Przewiduje się, że "miliarderami" będzie niebawem w sumie siedem tytułów – do grona filmów z tym poziomem wpływów z kas kinowych mają trafić w tym roku jeszcze "Frozen 2" i "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" (oba czekają na premierę).

Oprócz pięciu tytułów Disneya tylko jeden film konkurencyjnego studia zdołał jak na razie zarobić w br. ponad 1 mld dol. – jest to "Spider-Man: Daleko od domu" produkcji Columbia Pictures (Sony Entertainment), ale i w tej produkcji współudział miały należące do Walt Disney Co. spółki Marvel Entertainment i Marvel Studios.

Paweł Piasecki 1032 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.