Biba Konieczna-Sano nową dyrektor generalną Brown-Forman Polska

Z producentem i dystrybutorem alkoholi związana jest od 16 lat.

Biba Konieczna-Sano została nowym dyrektorem generalnym Brown-Forman w Polsce, producenta i dystrybutora alkoholi wysokoprocentowych, m.in. wódki Finlandia i whiskey Jack Daniel’s. Zastąpiła na tym stanowisku Ricardo Cupido, który objął stanowisko regionalnego dyrektora zarządzającego w Azji. W Brown-Forman pracuje od 16 lat, zajmowała różne stanowiska, m.in. dyrektora marketingu w Polsce, w krajach bałtyckich i Rosji. W 2011 r. przeprowadziła się do Louisville, gdzie została szefową sztabu prezesa ds. marketingu, dwa lata później dołączyła do North America Region jako dyrektor marki (group brand director) bourbonów i whiskey na region Ameryki Północnej, a w 2015 r. została członkiem globalnego zespołu Jacka Danielsa. W 2018 r. wróciła do Europy, aby objąć stanowisko dyrektora marketingu w nowo powstałym regionie europejskim, z siedzibą w Amsterdamie.

W Polsce konsekwentnie od kilku lat rośnie spożycie whisky. Według szacunków firmy Nielsen w ub.r. - o 11,5% - do 2,3 mld zł. Wolumenowa sprzedaż whisky marek z portfolio Brown-Forman wzrosła u nas w ub.r. o 16,9%. To sprawia, że nasz kraj jest obecnie w pierwszej dziesiątce najbardziej perspektywicznych rynków dla rozwoju Brown-Forman, plasując się na 6. miejscu pod względem wielkości.

Maciej Burlikowski 1679 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.