Hasbro kupuje właściciela "Świnki Peppy" za 4 mld dolarów

Animowany serial Entertainment One został przetłumaczony na ponad 40 języków i był wyświetlany na ponad 180 rynkach.

W ramach transakcji gotówkowej z Hasbro wartej 3,3 mld funtów (4 mld dol.) akcjonariusze Entertainment One, kanadyjskiej firmy produkcyjnej z branży rozrywkowej notowanej na giełdzie londyńskiej, otrzymają 5,6 funta za akcję.

Amerykański koncern Hasbro to druga pod względem wielkości firma na świecie zajmująca się produkcją zabawek. Produkuje też gry planszowe (najcenniejszy tytuł to "Monopoly") i komputerowe. Ma licencje na wykorzystanie szeregu ikon kultury popularnej, w tym My Little Pony, Pokemon i Transformers.

"Świnka Peppa" ("Peppa Pig") uważana jest za najpopularniejszy na świecie serial animowany dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się w Chinach, gdzie trafiła na początku ubiegłej dekady. Na tym rynku serial zanotował łącznie 34 miliardy wyświetleń na platformach wideo online. Entertainment One jest także producentem serialu "Pidżamersi" ("P J Masks"), a jego ostatni przebój na rynku brytyjskim to komediowo-przygodowy serial "Ricky Zoom". Firma, zajmująca się głównie produkcją telewizyjną i filmową, jest też właścicielem m.in. wytwórni płytowych Koch Records, Dualtone Records i Audio Network (zaczynała w 1970 r. właśnie w branży muzycznej jako Records on Wheels).

Paweł Piasecki 874 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.