Doritos rezygnuje z nazwy i logo w kampanii adresowanej do pokolenia Z [wideo]

Kampania "Inny poziom" ("Another Level") obejmuje OOH, media społecznościowe i cyfrowe oraz spot telewizyjny, który zadebiutował podczas ceremonii rozdania MTV Music Video Awards.

Usunięcie jednocześnie logo i nazwy produktu to śmiałe posunięcie. Marka należąca do PepsiCo kieruje jednak komunikację do pokolenia podejrzliwego wobec reklam i zarazem stawia na dobrze rozpoznawalny trójkątny kształt chipsów kukurydzianych. Kształtem tym bawi się m.in. za pomocą rozszerzonej rzeczywistości (AR), udostępniając użytkownikom Snapchata specjalną soczewkę zmieniającą okrągłe twarze w trójkątne. Zamiast nazwy Doritos w kampanii pojawia się (także w adresie strony internetowej) Logo Goes Here, a spot na YouTube ukrywa się pod znamienną nazwą Anti-Ad :60. Marka stawia w kampanii w dużym zakresie na treści generowane przez młodych użytkowników i zachęca do dzielenia się nimi w mediach społecznościowych. Wybór ceremonii wręczenia nagród MTV jako okazji do zaprezentowania kampanijnego spotu jest również przemyślany z punktu widzenia zakładanej grupy docelowej.

Według badania YouGov Brand Index (edycja z lipca ub.r.) gotowość do wyboru marki Doritos wśród amerykańskich konsumentów myślących o zakupie chipsów wzrosła z 35% w 2013 r. do 41% w 2018 r., podczas gdy np. dla marki Lay's utrzymuje się na praktycznie niezmiennym poziomie 41% od 2014 r. W tym samym badaniu poziom satysfakcji konsumentów Doritos wzrósł z 42% w 2013 r. do 48% w 2018 r.

Paweł Piasecki 884 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.