W portfolio PepsiCo debiutuje KeVita - marka kombuchy

Nowy napój funkcjonalny dostępny jest w wybranych punktach sprzedaży w Warszawie.

Kombucha to napój powstały na drodze fermentacji z udziałem cukrów i mikroorganizmów. Jak zapewnia producent, KeVita zawiera kwasy organiczne, które wraz z żywymi kulturami bakterii mają dawać intrygujący smak. Lekka słodycz uzyskiwana jest dzięki zastosowaniu organicznego cukru trzcinowego oraz niewielkiej ilości słodzika z liści stewii. KeVita została stworzona w kalifornijskiej miejscowości Ojai, gdzie Bill Moses, lokalny wytwórca organicznych win, spróbował niezwykłego napoju wytwarzanego przez holistyczną dietetyczkę Chakrę Earthsong. Oboje postanowili połączyć siły, modyfikując smak i recepturę lokalnego specjału.

Na polskim rynku KeVita Master Brew Kombucha oferowana jest w trzech wariantach smakowych: słodko-kwaśnego połączenia ananasa z brzoskwinią, wytrawnej wiśni oraz lekko pikantnego imbiru. Master Brew Kombucha marki KeVita dostępna jest już w wybranych warszawskich sklepach oraz punktach ze zdrową żywnością; będzie ją można także kupić w wybranych studiach jogi i pilatesu na terenie Warszawy oraz w barach.

Wprowadzenie na polski rynek napojów marki KeVita to kolejny krok w strategii PepsiCo w poszerzaniu oferty funkcjonalnych produktów żywnościowych i napojów. Filozofia Winning with Purpose definiuje ambicję firmy osiągania zrównoważonych wyników biznesowych, czyli uwzględniających pozytywny wpływ na planetę i społeczności. W ostatnim czasie na polskim rynku pojawiły się gęste soki typu smoothie pod marką Naked Juice, produkty owsiane do szybkiego przygotowania pod marką Quaker, a teraz przyszedł czas na KeVitę.

Firma nie informuje o planowanym wsparciu marketingowym dla napoju.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.