Neckermann uspokaja klientów w Polsce

Ich obawy związane są z bankructwem Thomas Cook, brytyjskiego właściciela.

Brytyjskie biuro podróży Thomas Cook, jedno z największych i najstarszych na świecie, ogłasza bankructwo. Należące do niego polskie biuro podróży Neckermann Polska uspokaja - nasza sytuacja jest stabilna, a wszystkie wycieczki zostaną zrealizowane zgodnie z planem.

Neckermann Polska Sp. z o.o. wydało oświadczenie w związku z ogłoszoną wczoraj upadłością Thomas Cook PLC, w którym podkreśla, że Neckermann Polska, jako odrębna polska spółka, prowadzi nadal "normalną, codzienną, operacyjną działalność". Prezes Neckermann Polska Maciej Nykiel zapewnia, że wszyscy klienci jego biura, zarówno ci, którzy przebywają za granicą [ok. 2 tys. osób - dop. red.], jak i ci, którzy jeszcze nie wyjechali na wakacje, będą realizowali wyjazdy zgodnie z planem. Polska spółka zapewnia, że znajduje się w stabilnej kondycji finansowej, na bieżąco realizuje swoje zobowiązania, a wszystkie rachunki i faktury ma zapłacone.

Neckermann Polska dysponuje gwarancją ubezpieczeniową w wysokości 25 mln zł, ważną do końca br. (w grupie Allianz).

Według brytyjskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego obecnie na zagranicznych wakacjach z Thomas Cook przebywa ponad 150 tys. Brytyjczyków, a ich sprowadzenie do kraju będzie największą tego typu operacją w dziejach.

Maciej Burlikowski 1688 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.