Neckermann Polska ogłasza bankructwo

Klienci mają się zgłaszać po pieniądze do firmy ubezpieczeniowej.

Odwiedzający w internecie stronę główną biura podróży Neckermann Polska mogą zobaczyć obecnie wyłącznie komunikat (zdjęcie powyżej) podpisany przez prezesa zarządu spółki Macieja Nykiela.

Biuro, działające na rynku od 23 lat, ogłosiło wczoraj bankructwo. Bezpośrednią przyczyną jest upadłość brytyjskiego biura podróży Thomas Cook. Należąca do niego niemiecka spółka Thomas Cook GmbH, która była w 100 proc. właścicielem Neckermann Polska, wczoraj ogłosiła upadłość. Polska spółka jeszcze trzy dni temu uspokajała klientów, twierdząc że jej sytuacja jest stabilna, a zaplanowane wycieczki - niezagrożone.

Neckermann zwrócił się do mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego o uruchomienie środków z gwarancji ubezpieczeniowej biura w celu sprowadzenia turystów, którzy przebywają za granicą. To 3,6 tys. osób. Touroperator dysponował gwarancją ubezpieczeniową w wysokości 25 mln zł, ważną do końca br., którą wystawiła firma AWP P&C SA Oddział w Polsce (Allianz Partners). Z kolei klienci, którzy opłacili wycieczki i dopiero mieli wyjechać, mają się zwrócić do firmy ubezpieczeniowej po zwrot kosztów.

Maciej Burlikowski 1634 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.