Alexa pojawi się w wielu nowych urządzeniach

Inteligentny głośnik Amazona będzie także niedługo przemawiać głosem celebrytów - na początek Samuela L. Jacksona.

Nowe produkty i usługi zostały zapowiedziane na konferencji Amazon Devices w Seattle 25 października. Urządzenia współpracujące z Alexą to m.in. słuchawki Echo Buds, okulary Echo Frames, wysokiej klasy głośniki Echo Studio (w cenie 199 dol., mają konkurować m.in. z marką Sonos) oraz inteligentny zegar.

Alexa ma także m.in. oferować "czujnik frustracji" użytkownika (najpierw zostanie zastosowany do poleceń związanych z utworami muzycznymi) pomagający sprawniej reagować na trudności komunikacyjne. Starając się nie dopuścić do znudzenia konsumenta, głosu Aleksie będzie użyczać kilka znanych postaci, na początek - pod koniec br. - aktor Samuel L. Jackson.

Nowa funkcja Alexa Guard ma wykrywać odgłos kroków lub dźwięk tłuczonego szkła, ostrzegając użytkownika, że w domu może być intruz. W związku z narastającymi obawami użytkowników o właściwą ochronę danych osobowych, Amazon zaoferuje ponadto opcję automatycznego kasowania nagrań ich głosu. Zapowiedziano także usługę pozwalającą rodzicom decydować, z kim dzieci mogą rozmawiać za pośrednictwem głośnika Echo Dot oraz inne ulepszenia kontroli dostępu do urządzenia ("Alexo, proszę, udostępnij gościowi dostęp przez wifi").

Paweł Piasecki 887 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.