TVP i EBU podpisały umowę dotyczącą Eurowizji Junior 2019 [wideo]

Event muzyczny zostanie zorganizowany w Gliwicach w listopadzie br.

Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców (EBU) podpisały umowę na organizację 17. edycji Konkursu Eurowizji Junior. Partnerem wydarzenia jest Miasto Gliwice i województwo śląskie. W ramach Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 odbędą się dwa koncerty: finał jurorski w sobotę 23 listopada i koncert finałowy w niedzielę 24 listopada.

Dyrektorem artystycznym widowiska jest Konrad Smuga, autorem scenografii – Giorgos Stylianou Matsis. Za choreografię koncertu odpowiedzialny jest Agustin Egurrola. Muzykę skomponował Gromee. Ceremonię otwarcia w dniu 18 listopada poprowadzi Mateusz Szymkowiak. Gospodarzami koncertu finałowego 24 listopada będą Ida Nowakowska, Aleksander Sikora oraz Roksana Węgiel.

W tegorocznej edycji konkursu weźmie udział 19 młodych artystów: przedstawiciele Armenii, Albanii, Australii, Białorusi, Francji, Gruzji, Kazachstanu, Walii, Irlandii, Macedonii Północnej, Polski, Włoch, Holandii, Ukrainy, Rosji, Malty, Portugalii, Hiszpanii oraz Serbii. Towarzyszyć im będą delegaci i przedstawiciele nadawców publicznych z ich państw.

Polskę będzie reprezentować piosenka „Superhero” Viki Gabor.

Piotr Machul 293 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.