Kraków zasadzi drzewa w hołdzie noblistce

W Krakowie powstanie Las Prawiek - miasto zasadzi 25 tys. drzew z okazji uhonorowania Olgi Tokarczuk Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w związku z przyznaniem 10 października br. literackiego Nobla Oldze Tokarczuk podjął decyzję o utworzeniu na terenie nowohuckich Kujaw Lasu Prawiek. Jest to forma uczczenia dorobku pisarki przez Kraków Miasto Literatury UNESCO. Podczas obchodów Festiwalu Conrada 29 października o godzinie 10 organizatorzy akcji (m.in. Krakowskie Biuro Festiwalowe) zaproszą krakowian do wspólnego sadzenia drzew.
Nazwa lasu odnosi się do tytułu jednej z powieści Tokarczuk – "Prawiek i inne czasy".

Las Prawiek jest wspólną inicjatywą Miasta Kraków, Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego, będącego operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Zalesianie jest realizowane w związku z prowadzonym przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie "Powiatowym programem zwiększania lesistości miasta Krakowa na lata 2018-2040”. W rejonie nowohuckich Kujaw jesienią tego roku zostanie zalesionych około 5 hektarów gruntów, na których przybędzie 25 tys. sztuk sadzonek dębów szypułkowych, lip drobnolistnych oraz buków zwyczajnych.

Katarzyna Woźniak 588 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.