Huawei: wydamy w Polsce 10 mln dol. na sklep z aplikacjami

Ma być substytutem sklepu Google Play.

Chiński koncern technologiczny Huawei, producent m.in. smartfonów, zmaga się z amerykańskimi sankcjami, które są pokłosiem wojny handlowej pomiędzy USA i Chinami. Huawei trafił na czarną listę chińskich firm, którym amerykańskie firmy nie mogą sprzedawać zaawansowanych technologii. W rezultacie koncern Google ograniczył współpracę z Huawei. Smartfony z najnowszej serii Huawei Mate 30 działają wprawdzie na bazie systemu operacyjnego Android produkcji Google, ale nie mają zainstalowanych innych aplikacji tej firmy, takich jak np. Gmail czy mapy i nawigacja (Google Maps), a przede wszystkim sklepu z milionami aplikacji Google Play.

Huawei zapowiedział, że zamierza przeznaczyć miliard dolarów na rozwój i wsparcie własnego sklepu z aplikacjami AppGallery. Chodzi o nakłonienie twórców aplikacji, by tworzyli ich wersje kompatybilne z ekosystemem Huawei i umieszczali je w sklepie chińskiej marki.

Okazuje się, że 10 milionów z tego miliarda dolarów Huawei zamierza wydać w Polsce. Taką deklarację złożył Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei CBG Polska, podczas pierwszej w Polsce konferencji Huawei Developer Day.

– Wydamy 10 milionów dolarów na program partnerski zachęcający twórców i właścicieli aplikacji do obecności w ekosystemie z naciskiem na sklep z aplikacjami Huawei AppGallery – zapowiedział Jefferson Zhang.

Maciej Burlikowski 1608 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.