Blik rusza w świat

Mastercard inwestuje w Blika, dzięki czemu będzie on dostępny na całym świecie.

Mastercard, jeden z dwóch obok Visy globalnych operatorów systemów płatniczych, zainwestuje w spółkę Polski Standard Płatności (PSP), operatora (dotąd krajowego) systemu płatności mobilnych Blik. Dzięki temu użytkownicy Blika będą mogli posługiwać się nim nie tylko w Polsce, ale i wszędzie na świecie. Płatności zbliżeniowe Blik będą możliwe we wszystkich terminalach POS, w których akceptowane są płatności zbliżeniowe Mastercard, dzięki czemu Blik stanie się uniwersalną, globalną metodą płatności.

– Właśnie rozpoczynamy nowy etap naszej historii, który przyniesie zupełnie nową jakość korzystania z Blika – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności. – Współpraca z Mastercard umożliwi nam znaczne przyspieczenie dalszego rozwoju.

Blik powstał w lutym 2015 r. Udziałowcami spółki PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank i PKO Bank Polski. Z Blika mogą korzystać również klienci Getin Banku, Pekao SA, BNP Paribas, Credit Agricole i banków spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej. Mastercard ma zostać siódmym pełnoprawnym udziałowcem PSP (jaki udział i za ile obejmie nie wiadomo – szczegóły warunków umowy pomiędzy PSP i Mastercard mają zostać ujawnione po spełnieniu wszystkich warunków formalnych).

O rosnącej popularności Blika świadczą liczby: w 2018 r. Polacy zrealizowali nim 91 mln transakcji, blisko trzy razy więcej niż w 2017 r., a w pierwszej połowie br. już 89 mln transakcji.

Obsługą reklamową marki Blik zajmują się: agencja Change Serviceplan (Group One) i dom mediowy Spark Foundry.

Maciej Burlikowski 1608 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.