O wzmacnianiu kobiet i zaangażowaniu - Cannes Lions Creative Comms Meeting po raz 9.

Spotkania pod hasłem "Fempowerment & Co" odbędą się: 21 października w poznańskiej Concordia Design oraz 4 listopada w warszawskich Marzycielach i Rzemieślnikach.

Czy kampanie reklamowe mogą zmienić myślenie o świecie i zainspirować nas do działania? Czy walkę o równe prawa kobiet lub mniejszości seksualnych można prowadzić także poprzez akcje PR? Czy ekologiczne inicjatywy dużych firm naprawdę ratują naszą planetę, czy to tylko greenwashing? Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas dziewiątej edycji Creative Comms Meeting. Uczestniczki i uczestnicy zobaczą selekcję 16. spośród najlepszych prac nagrodzonych na światowym konkursie kreatywności Cannes Lions. Spotkania pod hasłem „Fempowerment &Co”, odbędą się: 21 października w poznańskiej Concordia Design oraz 4 listopada w warszawskich Marzycielach i Rzemieślnikach.

Cannes Lions Creative Comms Meeting to coroczne spotkanie dla osób związanych z szeroko pojętą komunikacją, dające okazję do wymiany poglądów pomiędzy twórcami kampanii, ich odbiorcami oraz przedstawicielami mediów. Dziewiąta odsłona wydarzenia nosi tytuł „”. Podczas spotkań w tej edycji zaprezentowane zostaną kampanie, które odnoszą się przede wszystkim do roli kobiet w społeczeństwie, a także te wspierające równość, różnorodność i zwracające uwagę na kwestię kryzysu klimatycznego oraz zrównoważonego rozwoju.

Podczas prezentacji case’ów nie zabraknie polskich akcentów. Organizatorzy pokażą dwie nagrodzone na tegorocznym festiwalu w Cannes rodzime kampanie, czyli „Ostatni Twój Weekend” oraz „Niezniszczalną Tęczę”. Wartym uwagi elementem obu spotkań jest dobór prelegentek. Przede wszystkim, aby zachować spójność z tytułem wydarzenia zaproszone zostały tylko kobiety. W Poznaniu pojawi się Martyna Kaczmarek, Country Business Lead marki Ben&Jerry’s w Polsce. To dzięki jej zaangażowaniu i konsekwentnej strategii misji społecznej marki na warszawskim Placu Zbawiciela pojawiła się hologramowa tęcza. W Warszawie zaś będzie można posłuchać Gochy Adamczyk, która stworzyła strategię do kampanii ostatniego numeru kultowego w Polsce „Twojego Weekendu”.

Ponadto w stolicy Wielkopolski, w Concordia Design, 21 października dzielić się wiedzą i inspirować będą: Agnieszka Juszkis, dyrektorka marketingu Centrum zakupów i lifestyle Posnania w Poznaniu, a także Wiktoria Jędroszkowiak – siedemnastoletnia aktywistka, inicjatorka i współtwórczyni Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Poznaniu.

Warszawska odsłona odbędzie się 4 listopada w Marzycielach i Rzemieślnikach. Tam oprócz oglądania nagrodzonych kampanii będzie można posłuchać wystąpień: Magdaleny Wrzesińskiej, członkini zarządu Fundacji AVIVA, która od 10 lat zajmuje się społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz Magdaleny Wawrzyniak współzałożycielki firmy Associated Apps, która obecnie pracuje nad rozwojem projektu The Compass - pierwszej na świecie tak dokładnej aplikacji mobilnej nawigującej osoby niewidome i niedowidzące wewnątrz obiektów użyteczności publicznej.

Nasze wydarzenie już na stałe wpisało się w branżowy kalendarz - zarówno w Poznaniu, jak i w Warszawie sala pęka w szwach. Niezmiernie cieszy nas to zainteresowanie. Co roku mamy stałych gości, ale też docieramy do nowych osób. Staramy się trzymać rękę na pulsie i za każdym razem tak dobieramy prezentowane kampanie, aby inspirowały uczestników oraz uczestniczki do dyskusji na temat trendów i najistotniejszych obecnie tematów. Z pewnością wzmacnianie kobiet oraz kryzys klimatyczny są właśnie takimi – mówi Przemysław Wojak, partner zarządzający agencji Q&A Communications oraz juror konkursu Cannes. – Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ zaprosiliśmy osoby, które odpowiedzialne są za powstanie dwóch kampanii, które zaprezentujemy. Mamy nadzieję, że zdradzą naszym gościom przepis na to, jak zdobyć nagrodę w Cannes, ale przede wszystkim pokażą, dlaczego marki powinny się angażować w społecznie ważne tematydodaje.

Organizatorami wydarzenia są agencja Q&A Communications oraz Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR – wyłączny przedstawiciel Cannes Lions w Polsce. Partnerami są: Lech Premium, IMM, AMS.

Media & Marketing Polska jest jednym z partnerów medialnych wydarzenia.

 Wstęp na wydarzenie, zarówno w Poznaniu, jak i Warszawie jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja:

http://www.qacommunications.com/canneslions/

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.