Edipresse i IQS: Parenialsi żyją i kupują w internecie

Z badania przeprowadzonego na zlecenie "Mamo, To Ja" przez Instytut Badawczy IQS wynika, że dla 2/3 rodziców poniżej 35. roku życia internet jest pierwszym źródłem pomocy w sprawach związanych z ich dziećmi.

Instytut Badawczy IQS na zlecenie Edipresse i magazynu "Mamo, To Ja" przeprowadził badanie "Parenialsi – internetowe pokolenie rodziców", które skupiło się na wybranej grupie rodziców - milenialsach.

Badanie przeprowadzono metodą CAWI na rodzicach do 35 lat, próbę stanowiło 291 matek i 228 ojców. Okazuje się, że parenialsi, jak tę grupę rodziców nazwały badaczki, spędzają w tygodniowo 6 godzin i 14 minut, wyszukując w internecie treści związane z rodzicielstwem. Internet jest pierwszym źródłem pomocy w razie problemu z dzieckiem lub ciążą dla 68% matek i 67% ojców z tej grupy. Jedna trzecia parenialsów deklaruje nawet, że chętnie korzystaliby w takich tematach z chatbota.

90% parenialsów dokonuje w internecie związanych z rodzicielstwem zakupów, a ponad połowa matek deklaruje, że robi to często. Największy odsetek - 84% - kupuje online zabawki, 76% odzież, 57% akcesoria dla dzieci.

Dla osób w tej grupie wiekowej internet jest przy tym na tyle naturalnym środowiskiem, że otwarci są na formy reklamy czy sprzedaży, które dla osób starszych bywają irytujące. 50% deklaruje otwartość na reklamy w formie propozycji produktu (58% matek), a 68% chciałoby otrzymywać powiadomienia dotyczące marek i tematów parentingowych.

Przy zakupach kierują się - znalezionymi w sieci - opiniami na temat produktów, 61% wybiera droższy produkt, ale z dobrymi opiniami. Miesięcznie wydają na dziecko (w wieku od 0-2 lat) średnio 642 zł.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.