"Jokera" obejrzało w Polsce już milion widzów [wideo]

Wynik został osiągnięty w dwa tygodnie od premiery.

Jak poinformowało biuro prasowe Warner Bros. w miniony weekend film "Joker" z Joaquinem Phoenixem osiągnął wynik 1 mln widzów.
"Joker" wszedł na ekrany kin 4 października.

Film w reżyserii Todda Phillipsa to dramat psychologiczny na podstawie serii komiksów o postaci o tym samym imieniu wydawnictwa DC Comics. Otrzymał Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji, a rola Joaquina Phoeniksa typowana jest do Oscara. Budzi też kontrowersje - pojawiły się głosy, że może być odbierany jako pochwała przemocy i stanowić zachętę do przestępstw.

"Joker", który kosztował 55 mln dol., jest w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających produkcji roku na świecie, z ponad 737 mln dol. na koncie po dwóch tygodniach od premiery. Oprócz grającego tytułową role Phoenixa w filmie występują Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Marc Maron, Bill Camp, Glenn Fleshler i Shea Whigham.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.