Finał WOŚP w Warszawie w nowym miejscu

Tym razem nie na placu Defilad, ale w dwóch lokalizacjach: na placach Teatralnym i Bankowym.

Zmiana lokalizacji 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (12 stycznia 2020 r.) wiąże się z budową Muzeum Sztuki Nowoczesnej na placu Defilad. W porozumieniu z Miastem Stołecznym Warszawa Fundacja WOŚP zdecydowała, że telewizyjne studio Orkiestry zostanie wybudowane na placu Teatralnym, tuż obok Teatru Wielkiego Opery Narodowej; z tego miejsca wystartuje też warszawski Bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą". Natomiast koncert główny Finału WOŚP odbędzie się na placu Bankowym, gdzie kilkanaście dni wcześniej warszawiacy witać będą nowy rok.

Podczas 28. Finału WOŚP będzie zbierać środki na rozwój dziecięcej medycyny zabiegowej. Temat najbliższej zbiórki Jerzy Owsiak ogłosił 16 października w trakcie organizowanego przez Fundację WOŚP Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy, do udziału w którym zgłosiło się niemal 145 tys. osób z 1,4 tys. instytucji z całego kraju.

Ubiegłoroczny 27. Finał WOŚP, którego celem było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, zakończył się rekordowym wynikiem blisko 176 mln zł. Do tej pory Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1 mld zł.

Partnerami WOŚP są Play, mBank, Allegro, Mastercard, TVN, Ricoh, PayU, Coca-Cola, Lidl, Dawtona, ZnanyLekarz, Atman, Atende, Sport Evolution i Autoweber.

Paweł Piasecki 980 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.