TVP Kultura w jakości HD

Rusza nadawanie kanału w wysokiej rozdzielczości. Stacja wzmacnia ofertę programową.

Od dziś TVP Kultura nadawana jest w wysokiej rozdzielczości (HDTV). Antena przygotowała specjalną kampanię informacyjną – spoty TV, banery internetowe i ogłoszenia prasowe prowadzą na stronę Kultura.tvp.pl/hd. Autorką spotu i całej oprawy graficznej TVP Kultura jest Julia Mirny. Działania promocyjne przygotował Dział Marketingu TVP.

Jednocześnie kanał wzmacnia ofertę programową m.in. o filmy Giuseppe Tornatore, Jima Jarmuscha i Terrence’a Malicka. Wyraźnie poszerzona zostanie oferta muzyczna. Zarejestrowano m.in. „Halkę” Stanisława Moniuszki z Warszawskiej Opery Kameralnej, wspólnie z Polskim Wydawnictwem Muzycznym przygotowano cykl dokumentów o młodych polskich kompozytorach. Wśród najbliższych premier (emisja 26 października) jest dokument w reżyserii Holgera Preusse o powrocie Marii Callas na scenę w 1964 roku oraz przygotowaniach do słynnego wystawienia opery „Tosca” w londyńskiej Royal Opera House z udziałem niezapomnianej prima donny.

W planach TVP Kultura jest poszerzenie współpracy z instytucjami kulturalnymi, w tym Instytutem Adama Mickiewicza, Filmoteką Narodową, Instytutem Teatralnym oraz Instytutem Tańca i Muzyki.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.