Testy Facebook News ruszyły w Stanach Zjednoczonych

Wśród partnerów nowego przedsięwzięcia są m.in. The New York Times, The Wall Street Journal, The Washington Post, BuzzFeed, Business Insider, Fox News i Condé Nast.

Informacje o premierze Facebook News przed końcem bieżącego roku pojawiły się po raz pierwszy w kwietniu. Wydawcy dostarczający treści do nowej sekcji w serwisie mają otrzymywać z tego tytułu opłaty licencyjne. Szczegóły dotyczące wysokości opłat oraz sposobu ich wyliczania nie są na razie znane. Nie wiadomo także, kiedy usługa może zostać wprowadzona na innych rynkach.

Facebook News ma wedle deklaracji potentata social mediów wspierać dziennikarstwo wysokiej jakości, choć na liście źródeł znajduje się - jak podaje CNN Business - skrajnie prawicowy serwis Breitbart, który oskarżano o manipulowanie wyborcami w Stanach Zjednoczonych. Facebook zmagał się w ostatnim czasie z zarzutami, że platforma robi niewiele, by powstrzymać plagę fake news.

Paweł Piasecki 911 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.