Carsten Knobel nowym prezesem Henkla

Hans Van Bylen rezygnuje z powodów osobistych.

Henkel poinformował, że obecny prezes zarządu Hans Van Bylen z powodów osobistych rezygnuje ze sprawowania dalszych obowiązków. Hans Van Bylen związany był z firmą od blisko 35 lat, przez 15 lat zasiadał w zarządzie, a przez 4 lata sprawował funkcję CEO. 1 stycznia 2020 r. stanowisko  to obejmie Carsten Knobel, który pracuje w firmie Henkel od 1995 r.

Karierę zaczynał jako asystent członka zarządu odpowiedzialnego za badania i rozwój. Następnie dołączył do działu Beauty Care, obejmując kolejno stanowiska dyrektora ds. strategii korporacyjnej i kontrolingu (head of corporate strategy & controlling) i dyrektora finansowego. W 2012 r. został mianowany dyrektorem finansowym (CFO) Henkla. Carsten Knobel jest także członkiem rady nadzorczej Lufthansy oraz pełni funkcję wiceprezesa rady nadzorczej klubu piłkarskiego Fortuna Düsseldorf.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.