Polska firma oferuje przystawkę do pomijania reklam w TV

Urządzenie kosztuje 399 zł, obsługuje 34 kanały TV w Cyfrowym Polsacie i Canal+.

Firma QDIQO Sp. z o.o. z Zielonej Góry oferuje urządzenie o nazwie Advoider, które ma umożliwiać użytkownikom omijanie reklam w telewizji. Po sparowaniu z dekoderem (na razie działa z dekoderami dwóch platform satelitarnych: Cyfrowego Polsatu i Canal+) w momencie gdy na oglądanym kanale zaczyna się blok reklamowy, urządzenie wycisza dźwięk, przełącza na inny kanał, bez reklam lub w ogóle wyłącza dekoder i telewizor (według decyzji użytkownika). Gdy blok reklamowy się skończy, automatycznie powraca do oglądanej stacji i ustawionego poziomu głośności.

Według zapewnień producenta blokowanie bloków reklamowych działa na 34 kanałach TV: TVP 1, TVP 2, TVP Seriale, Polsat, Polsat Film, Polsat Café, Polsat Play, TV4, TVN, TVN7, TVN Style, TVN Turbo, TV Plus, HGTV, TTV, Stopklatka, Kino Polska, TVN Fabuła, Discovery Channel, 4Fun TV, Polo TV, Eska TV, TVN 24, TVP Info, Polsat News, TVP Sport, Polsat Sport, Eurosport 1, TVP ABC, Disney Junior, Nick Jr, Nickelodeon, Mini Mini+, Cartoon Network.

Urządzenie kosztuje 399 zł, a do działania potrzebuje domowej sieci wi-fi (działa w połączeniu z z aplikacją mobilną dostępną na systemy Android i iOS).

Firma QDIQO obiecuje, że działanie Advoidera będzie sukcesywnie rozszerzane o kolejne stacje i platformy telewizyjne.

Maciej Burlikowski 1608 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.